KOSOVA

Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel (VIDEO) –

Loading...

22:33, 15 Maj 2019

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel, njofton ABC News, transmeton .

Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ndër pikat më të vizituara turistike në gjithë Europë.

Loading...

klankosova.tv

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani