Kuriozitete

Parashikimi i motit, 12 maj 2019

Loading...


Sipas Meteoalb, moti për sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Përgjatë orëve të vona të mbrëmjes në ultësirën perëndimore dhe jugperëndim reshjet me intensitet deri edhe të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Verilindje 5-25 m/sek, erë me rrahje dhe intensive duke u pasuar nga një valëzim i forcës 3-5.

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    14/19 Re shi

Kukës    12/20 Re shi

Lezhë 14/19 Re shi

Dibër    10/16 Re shi

Durrës    15/20 Re shi

Tiranë    14/21 Re shi

Elbasan    14/21 Re shi

Berat    13/22 Re shi

Vlorë    15/20 Re shi

Korcë    9/17 Re shi

Gjirokastër    10/21 Re shi

Sarandë 15/20 Re shi

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani