Politike

Nuk ka asnjë shans të shtyhen zgjedhjet –

Loading...

I pyetur për dekretin e Presidentit Meta pas takimit që pati me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate në Bundestag, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla tha se kreu i shtetit nuk ka asnjë shans të pengojë zhvillimin e zgjedhjeve.

Zhvillimet në Shqipëri, deputetët gjermanë i diskutuan edhe me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve  ka reaguar edhe Departamenti i Shtetit.

Loading...

Në një koment për Zërin e Amerikës një zëdhënës i Departamentit tha se Uashingtonit është duke ndjekur zhvillimet në Shqipëri dhe po mban kontakt me aktorët përkatës lidhur me ndikimet ligjore të njoftimit të presidentit.

Tv Klan

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani