Lajme

Nuk është e vërtetë (Publikohet foto e pasaportës) –

Loading...


Petrit Vasili ka reaguar pas lajmit se atij mund të i jetë hequr viza amerikane. Ishte gazetarja e “Zërit të Amerikës” , e cila pyeti Kryemadhin nëse ky lajm është apo jo i vërtetë, por as kryetarja e LSI nuk dha një përgjigje të saktë.

Petrit Vasili mohon lajmin se, e atij i është refuzuar viza amerikane, duke thënë se ai vetëm gjatë vitit kaluar ka shkuar në SHBA dhe nuk ka pasur ansjë problem.

Dosja.al ka siguruar dhe foton e pasaportë së Vasilit, ku shihet dhe se ai ka qenë i pajisur me vizë për të udhëtuar në SHBA. Por në dokument shkruhet se leja për udhëtimin e tij ka qenë 3 muaj, nga 14 qershor deri në 14 shtator të vitit të kaluar.

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani