Lajme

Nuk bëhen zgjedhje, kur PS s’ka kundërshtarë –

Loading...


Deputeti i ardhur në Kuvend nga listat e Partisë Demokratike, Kujtim Gjuzi, ka deklaruar se nuk shkohet në zgjedhjet më 30 qershor me këtë kod penal. Gjatë një pronocimi për mediet, Gjuzi u shpreh se kur Partia Socilaliste nuk ka kundërshtarë, nuk mund të shkohet në zgjedhje.

Nuk shkohet në zgjedhje më këtë kod zgjedhor. Si mund të shkojmë në zgjedhje ne, ne jemi më europianë se vetë Europa. Nuk bëhën zgjedhje kur PS nuk ka kundështarë. I them Ramës unë mbrëmë në orët e vona të natës, isha në KQZ dhe pashë që ata po punonin me shumë zell. Nuk bëhën zgjedhje kur PS nuk ka kundështarë”, u shpreh deputeti Gjuzi.

Loading...

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani