Aktualitet

Një ditë pas protestës, si duken sot Kryeministria dhe Kuvendi (Video) –

Loading...

Opozita zhvilloi mbrëmjen e së shtunës protestën e katërt kombëtare përpara Kryeministrisë. Tubimi u shoqërua që prej fillimit të saj me tensione të larta, ku disa protestues hodhën molotov dhe flakadanë në drejtim të godinës së qeverisë.

Për pasojë dera hyrëse e saj u përfshi nga flakët. Siç shikohet dhe nga pamjet e ABC News mëngjesin e kësaj të diele, dera dhe shkallet janë nxirë për shkak të zjarrit. Ndërkohë në pjesën e përparme të murit të Kryeministrisë, protestuesit kanë hedhur bojë të zezë, blu dhe rozë.

Loading...

Nga ana tjetër, edhe tek Parlamenti janë ende të pranishme mjetet piroteknike dhe gazi lotsjellës që u përdorën gjatë protestës. Siç shikohet edhe nga pamjet, përveç molotovit, protestuesit përdorën aty fishekzjarre dhe kapsolla.

Ndërsa në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, protestuesit përdorën gurë, duke thyer disa dritare të godinës.

/abcnews.al

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani