Aktualitet

Nis protesta e opozitës para Drejtorisë së Policisë, kërkohet lirimi i të arrestuarve

Loading...

Tiranë- Para Drejtorisë së Policisë ka nisur protesta e opozitës, ku qytetarët kërkojnë lirimin e të arrestuarve. Qindra qytetarë janë sot para këtij institucioni dhe po protestojnë në mënyrë paqësore deri më tani.

Loading...

Ish-deputeti Edi Paloka është shprehur se policia dje ka dhunuar qytetarët.  “Nuk është aspak policia e shqiptarëve. Mua më duket si cinizëm, po Sahit Dollapi ka qenë dje një nga personat që u përpoq dje të mbronte policët dhe e parë çfarë i ndodhi. Janë marrë  në burg njerëz që nuk kanë lidhje me protestën”, u shpreh Paloka nga protesta.

vijon…

 

J.V/Dosja.al

The post Nis protesta e opozitës para Drejtorisë së Policisë, kërkohet lirimi i të arrestuarve appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani