Aktualitet

Moti i keq sjell përmbytje të shumta në Fier, bllokohen rrugët dhe rrezikohen banesat

Loading...

FIER– Moti i keq me shira të shumtë ka sjellë probleme me bllokimin e rrugëve dhe në qarkullimin e automjeteve në Fier.

Mësohet se në Fierit, Patos dhe kryesisht në Portëz janë bllokuar dhe përmbytur disa akse rrugore dhe se automjetet qarkullojnë me vështirësi.

Bëhet me dije se janë përmbytur edhe 15 ha tokë bujqësore, dhe se rrezikohen banesat rreth tyre.

Shkak i përmbytjes së rrugëve mësohet të jetë bërë mungesa e pastrimit të kanaleve kulluese.

(f.m/dosja.al)

The post Moti i keq sjell përmbytje të shumta në Fier, bllokohen rrugët dhe rrezikohen banesat appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani