Aktualitet

Moti i keq, përplaset në port trageti i linjës Vlorë-Brindisi

Loading...

VLORË- Moti i keq që ka mbërhtyer qytetin e Vlorës ka shkaktuar dhe probleme. Sipas informacioenve që vijnë nga qyteti bregetar, mëoshet se një traget i linjës Brindisi-Vlorë, është përplasur me kalatën e portit.

Mësohet se shkak për këtë indicent, është bërë moti i keq dhe era e fortë që ka shkaktuar dallgë të mëdha.

Loading...

Trageti ishte me pasagjerë dhe ishte gati për nisje, por udhëtimi i tij është shtyrë për disa minuta. Nuk raportohet përt ë dëmtuar në njerëz, por vetëm dëme të vogla materiale.

(A.B. Dosja.al)

The post Moti i keq, përplaset në port trageti i linjës Vlorë-Brindisi appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani