KOSOVA

Miratimi i Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë është veprim i duhur –

Loading...

21:08, 16 Maj 2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se miratimi i sotëm në Kuvendin e Kosovës i Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë, është veprim i duhur.

Ai ka thënë se institucionet vendore duhet të angazhohen që të sjellin drejtësi për të gjitha krimet e kryera në Kosovë, transmeton .

“Pa vendosjen e drejtësisë nuk mund të ketë pajtim dhe as paqe të qëndrueshme. Kriminelët e kanë vendin në burg”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Kryeministrit Haradinaj në Facebook.

klankosova.tv

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani