Sport

Milner: Messi më quajti gomar!

Loading...

James Milner pretendon se Lionel Messi e quajti atë ‘gomar’ në ndeshjes e Ligës së Kampionëve të Liverpoolit me Barcelonën.

Milner dhe Messi u përballën dy herë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, me ekipin e Jurgen Klopp që mbizotëroi pas rikthimit në ndeshjen e dytë – përcjell GazetaBlic.

Milner ka zbuluar se kapiteni i Barcelonës e ka bërë të qartë pakënaqësinë e tij në ndeshjen e parë në Camp Nou.


“Ai nuk ishte i lumtur”, tha Milner për Mail të dielën.

Loading...

“Ai po më fyente shumë në spanjisht duke hyrë në tunel. Ai po më thërriste ‘burro’”

“Përkthehet si gomar, por unë mendoj se është përdorur edhe në futbollin spanjoll, si një term i përgjithshëm për dikë që shkon duke shkelmuar njerëzit”.

“E pyeta nëse ai ishte në rregull, por ai nuk foli. Unë nuk mendoj se ai e kuptoi se e kuptova spanjishten e tij. Ai tha:” Ky faull që keni bërë, është për shkak se ju kam kaluar topin mes këmbëve”, përfundoi Milner.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani