KOSOVA Lajme

Milaim Zeka e zbulon skenarin: Disa politikan duan ta falimentojmë Telekomin, dhe t’ia japin pastaj Z Mobile

Loading...

Të martën, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë të jashtëzakonshme.

Në këtë seancë do të diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe masat që i ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës në zbatimin e Rezolutës nr.06-R-013, dt.12.07.2018 lidhur me gjendjen financiare në Telekom dhe Postën e Kosovës

Kjo seancë është thirrur nga partitë opozitare, për shkak se Telekomi është afër falimentimit.

Seanca nis në orën 10:00.

Loading...

The post Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme, për gjendjen në Telekom appeared first on GazetaBlic.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani