Lifestyle

Me dorën në gjoks, bukuroshja ruse zhvishet lakuriq dhe qorton 25 burrat në Alabama

Loading...

SHBA, Alabama – Emily Ratajkowski le të kuptohet, se ajo nuk është e kënaqur me ligjin e fundit të Alabama që ndalon abortin.

Aktorja 27-vjeçare është  zhveshur për një foto të shpërndarë në Instagram ku urdhëron 25 burrat që kishin miratuar HB 314, një projektligj gjithëpërfshirës që ndalonte abortet edhe në rast të përdhunimit dhe incestit.

Emily e mbajti krahun mbi gjoksin e saj dhe u pozicionua në një lule rozë në pjesën intime duke postuar foton e guximshme të enjten në mëngjes.

“Këtë javë, 25 burra të bardha votuan për të ndaluar abortin në Alabama edhe në rastet e incestit dhe dhunimit. Këta njerëz janë në pushtet të imponojnë trupat e tyre në trupat e grave në mënyrë që të mbajnë patriarkët dhe të vazhdojnë komplekset industriale duke i penguar ata të bëjnë jetë të lirë. Shtetet që përpiqen të ndalojnë abortin janë shtetet që kanë përmasa më të larta të grave të zeza që jetojnë atje.” – shkruan modelja në profilin personal në InstaStory.

Loading...

(R.L/Dosja.al)

The post Me dorën në gjoks, bukuroshja ruse zhvishet lakuriq dhe qorton 25 burrat në Alabama appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani