Sport

Matuidi: Shpresojë që Allegri do të qëndrojë

Loading...

Blaise Matuidi shpreson se Max Allegri do të mbetet trajner i Juventusit.

E ardhmja e Allegrit do të vendoset pas një takimi me presidentin e Juventusit – Andrea Agnelli të mërkurën, përcjell GazetaBlic.

“Allegri ka bërë një punë të shkëlqyer këtu dhe shpresoj që ai të qëndrojë. Ai ka treguar cilësi të shkëlqyeshme dhe ai është një trajner fantastik”, tha Matuidi.

Loading...

“Ne duhet të mendojmë për të luajtur  një lojë të mirë kundër Atalantas dhe pastaj për të festuar Scudetton.”

“Jam i lumtur në Juve, ndihem si në shtëpi dhe nuk kam probleme. Unë jam duke qëndruar 100 për qind dhe Raiola do të kujdeset për rinovimin tim”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani