Sport

Mancini: E doja De Rossin në Manchester City – mesfushorin më të mirë në botë

Loading...

Menaxheri i ekipit kombëtar të Italisë, Roberto Mancini ka zbuluar se ai donte të nënshkruante veteranin e Romës, Daniele de Rossi gjatë kohës kur tekniku ishte në Manchester City.

De Rossi ka njoftuar se do të largohet nga Roma në fund të sezonit – 19 vjet pasi ai u bashkua me ‘giallorossi’ në vitin 2000 nga klubi i tij i lindjes, Ostia Mare, përcjell GazetaBlic.

Që atëherë – italiani është shfaqur mbi 600 herë për romakët dhe fitoi Kupën e Botës me Italinë në vitin – 2006.


Në një intervistë kohëve të fundit me Sky Sports – Mançini ka zbuluar se dëshironte De Rossi gjatë kohës së tij në Manchester City:

Loading...

“Është një pikëllim për një djalë që ka dhënë gjithçka – sot është një ditë e trishtuar. Më kujtohet se e kam dashur në Manchester City, sepse e kam konsideruar gjithmonë një nga mesfushorët më të mirë në botë.

“Ai ishte i përshtatshëm për ne që sapo kishte fituar kupën e botës dhe dëshironim të forconin veten për Ligën e Kampionëve – Por ai kishte Romën dhe ai nuk erdhi.

De Rossi do të largohet nga klubi si – krijues i dytë më i lartë i paraqitjes së tyre,që nga Francesco Totti – i cili u largua nga klubi në vitin 2017.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani