Sport

Manchester United – Alexis Sanchez në huazim tek Interi

Loading...

Manchester United njofton se është i gatshëm të paguajë gjysmën e pagave prej 500,000 euro për javën e Alexis Sanchez.

Sanchez ka duruar një kohë të nxehtë në ‘Old Trafford’ që kur u bashkua me Arsenalin në janar të vitit 2018 – me formë dhe fitore që e kufizoi atë në vetëm pesë gola në 45 paraqitje për klubin në të gjitha garat, përcjell GazetaBlic.

United pritet të nënshtrohet disa transfereve të mëdha për skuadrën e tyre këtë verë – pas një sezoni zhgënjyes për ta.


Inter dhe Juventus jenë të interesuar për 30-vjeçarin – por paga e tij po dëshmon të jetë një pikë e rëndësishme në çdo negociatë.

Mirror raporton se United janë të gatshëm që ta lirojnë Sanchezin.

Kiliani është një lojtar i profilit të lartë që mund të transferohet nga klubet këtë verë –  Interi thuhet të jetë i interesuar për të.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani