Histori njerëzore

“Oooo Nermin eja këtu, serbët s’po na bëjnë asgjë”, si i mashtruan forcat serbe babë e bir për t’i vrarë pamëshirshëm

Loading...


Masakra dhe gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës është një prej krimeve më të tmerrshme që prej përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

Loading...

Forca paramilitare serbe nën direktivat e gjeneralit famëkeq Ratko Mlladiq, kanë vrarë mbi 8000 civilë të pafajshëm myslimanë, kryesisht djem të rinj dhe burra.

E përkundër se kishin kaluar 24 vjet nga kjo ngjarje e tmerrshme, dje varrezave në Potoçari në afërsi të Srebrenicës i është shtuar edhe një varr,……

Burimi

Loading...
SuperDyqani