Histori njerëzore

Lazareviq i reagon ambasadorit amerikan: Pse heshtni për të vërtetën e vetme

Loading...


"Asnjëherë për asnjë krim, as një vrasje, as një vdekje ndaj ndokujt apo diku nuk jam akuzuar, as dënuar" ka thënë gjenerali në pension Vladimir Lazareviq, shkruan “Novosti”, transmeton “Bota Sot”.

Loading...

Këtë deklaratë e bëri Lazareviq duke komentuar atë që mediat dhe diplomatët e jashtëm “e pritën në thikë”, pasi ai në Ditën e Fitores ka kryesuar marshimin e “Regjimentit të pavdekshëm” në Nish.

"Le të jetë në nderin e atyre……

Burimi

Loading...
SuperDyqani