KOSOVA Lajme

Kuvendi i Kosovës me seancë të jashtëzakonshme për shqiptarët në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Loading...

Kuvendi i Kosovës të hënën do të mbajë seanca të jashtëzakonshme, raporton Gazeta Blic.

Në këtë seancë do të flitet për situata aktuale të shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë dhe  angazhimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të drejtat dhe vështirësitë e tyre.

Kjo seance do të filloj në orën 11:00./GazetaBlic/

Loading...

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani