KOSOVA

Kujtohet masakra e Qyshkut (VIDEO) –

Loading...

20:11, 14 Maj 2019

Serbia para 20 vjetve kreu masakra në Qyshk, Pavlan, Zahaq dhe Llabjan duke ekzekutuar 124 shqiptarë.

Në akademinë përkujtimore të organizuar në kryeqytet, tre liderët shtetërorë u zotuan se fajtorët do të dënohen për krimet e kryera.

Loading...

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani