KOSOVA

Kujtohet heroi Agron Rrahmani –

Loading...

19:14, 12 Maj 2019

Kreu i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, me një delegacion nga partia e tij, kanë bërë homazhe te varri i heroit Agron Rrahmani – Naseri.

Murati përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë që Rrahmani tërë jetën e tij ia ka kushtuar “atdheut në rrugën e luftës çlirimtare”.

“Agroni tërë jetën e tij ia kushtoi çështjes së lirisë dhe atdheut në rrugën e luftës çlirimtare. Këtë përkushtim e pat në kohën më të vështirë për atdheun, kur të paktët ishin në atë rrugë. Aktivist i orëve të para, anëtar e udhëheqës në LKÇK, komandant i njësisë së parë guerile të LKÇK-së, organizator i njësive të UÇK-së që bartën peshë në luftën tonë çlirimtare”, ka shkruar Murati.

Loading...

“Sa vështirë ishte të ishe si ti dje e sa lehtë të të nderojmë sot pranë varrit. Po nderimi më i madh do ishte nëse ne sot vazhdojmë ta duam vendin ashtu siç e deshe ti. Nderim i përjetshëm për ty shok i dashur”.

 

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani