Aktualitet Lajme

Kryemadhi pranë protestuesve tek Policia e Tiranës –

Loading...

TIRANË

Prej gati 5 orësh protestues të thirrur nga opozita vazhdojnë të protestojnë, por duket se tanimë qëllimi i tyre është lirimi i Sait Dollapit, sekretarit organizativ të Partisë Demokratike.

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ndodhet pranë protestuesve tek Drejtoria e Policisë së Tiranës. Së bashku me Kryemadhin janë dhe drejtues të tjerë të LSI, Endrit Braimllari, Kejdi Mehmetaj, Floida Kërpaçi etj.
Dollapi u ndalua nga policia ndërsa protestohej tek parlamenti. Pas një dialogu me një prej efektivëve ai u largua me vrap po u rrëzua dhe një grup policësh e rrethuan duke e qëlluar me shkopa gome.

Loading...

(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani