Aktualitet

KQZ hap 11 kuti votimi të Bashkisë Lezhë –

Loading...

Komisioni Qendror i Zgjedhje hap  sot 11 kuti votimi të zgjedhjeve të 30 Qershorit në Bashkinë Lezhë.

Vendimi u mor dje nga KQZ pas ankimimit të bërë nga Partia Kombëtare Konservatore dhe kandidati i saj Eduart Ndocaj.

Loading...

Sipas Ndocajt të paktën në 11 qendra votimi ka pasur më shumë fletë votimi në kuti se sa numri i zgjedhësve të regjistruar.

KQZ rrëzoi dje një pjesë të ankimeve të bëra nga Bindja Demokratike për hapjen e kutive të votimit dhe shpalljen të pavlefshëm të zgjedhjeve në 41 bashki ku kanddaoi me përfaqësuesit e saj, me argumentin se mungonin prova./tvklan.al

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani