Aktualitet Lajme

Kokainë në këpucë, kapet shpërndarësi i drogës në Fier –

Loading...

FIER

Policia e Fierit ka ndaluar një shpërndarës droge, ndërsa gjatë kontrollit në banesë i janë gjetur 15 doza kokainë të fshehura në këpucë.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bazë të informacione të siguruara në rrugë operative se një shtetas merrej me shpërndarje të drogave të forta në doza të vogla, organizuan punën duke finalizuar operacionin e koduar “Kristali”.

Si rezultat i operacionit, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit L.Ç, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 15 doza me lëndë narkotike të dyshuar Kokainë.
Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit, L.Ç., 37 vjeç, banues në Fier.

Loading...

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani