Lajme

Kili, aeroplani përplaset me banesën, gjashtë të vdekur

Loading...

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur në jug të Kilit, pasi një avion i vogël u rrëzua në një zonë të banuar të qytetit Puerto Montt.

Loading...

Avioni u rrëzua në një shtëpi në Puerto Montt menjëherë pas ngritjes në orën 10:50 nga aeroporti i qytetit, duke vrarë pesë pasagjerë dhe pilotin në bord.

Mediat vendase nga vendi i ngjarjes raportojnë se avioni, që i përkiste kompanisë ajrore Archipielagos, u dogj brenda shtëpisë ku kishte rënë. Njëkohësisht, një shtëpitë u dogj plotësisht në incident, por fatmirësisht askush nuk ishte brenda saj.

Marre nga Next TV

Loading...
SuperDyqani