Aktualitet

Kapsollat tek drejtoria e përgjithshme, një efektiv i plagosur, Policia: Ndalni provokimet

Loading...

TIRANE– Policia e Shtetit njofton se gjatë marshimit të protestuesve të opozitës para drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, është hedhur një numër i madh kapsollash, që ka sjellë plagosjen e një efektivi.

Policia bën thirrje që të ndalojnë goditjet provokuese ndaj policisë.

Njoftimi i plotë 

Gjatë protestës së Partisë Demokratike përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u hodh një numër i madh kapsollash të ndaluara. Si rezultat i këtyre goditjeve është lënduar një punonjës policie, i cili është dërguar në spital për trajtimin e nevojshëm.

Policia e Shtetit u bën thirrje drejtuesve të protestës dhe protestuesve që të ndalojnë goditjet provokuese ndaj policisë.

Loading...

Opozita e bashkuar, PD dhe aleatët ka marshuar sot për 3 orë nga Kryeministria e deri Drejtoria e Policisë.

Protestuesit kanë marshuar paqësisht, ndërkohë që ka patur vetëm hedhje sporadike kapsollash dhe tymuesesh.

Kryedemokrati Lulzim Basha bëri thirrje që shqiptarët të bashkohen. Kjo është protesta e pestë kombëtare, dhe vjen dy ditë pas protestës së 11 majit, ku nuk mungoi dhuna dhe përplasjet e policisë dhe protestuesve.

(F.g/dosja.al)

The post Kapsollat tek drejtoria e përgjithshme, një efektiv i plagosur, Policia: Ndalni provokimet appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani