Sport

Kapiteni “braktis” anijen, De Rossi largohet nga Roma –

Loading...

Daniele De Rossi, kapiteni i Romës dhe simboli i këtij klubi do të largohet nga verdhekuqt në përfundim të këtij sezoni. Lajmi është bërë zyrtar nga vetë klubi i Romës me anë të një komunikate për mediat.

1126958167.jpg.0
1126958167.jpg.0

De Roosi është një produkt i pastër i akademisë, një roman tipik i cili ka mbajtur veshur për 18 vite fanellën e Romës:

1134093662.jpg.0
1134093662.jpg.0

615 ndeshje, 63 gola të shënuar. Pas Tottit, De Rossi është lojtari me më shumë ndeshje me fanellën e Romës.

Loading...
De Rosi
De Rosi

Largimi i tij nga Roma në fund të sezonit nuk do të thotë që do ti jap fund futbollit të luajtur, përkundrazi do të vijoj të jetë pjesë e futbollit aktiv.
(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani