Lifestyle

‘Kanceri më mori nënën’, mes lotëve Emina Çunmulaj tregon arsyen pse ndryshoi look-un

Loading...

Modeli më IN i flokëve për momentin janë flokët e shkurtër me pak onde dhe jo të rregullt. Edhe Emina u bë pjesë e këtij ndryshimi në look. Ajo ndau foto nga look-u i ri dhe të gjtihë e kritikuan pse, por ajo u përgjigj thjeshtë: “Liria vjen në mënyra të ndryshme.”

Sidoqoftë, stilistja dhe përgjegjësja për look-un e ri të modeles, Riawna Capri, nuk deshi ta linte pa u vënë re se prerja e flokëve, është në fakt një gjest, që lidhet me historinë personale të modeles.

Harroi të përmendë: ngaqë humbi mamanë për shkak të kancerit, deshi t’ia dhuronte flokët dikujt që për faj të kancerit, i ka humbur të gjithë flokët. Dhe kështu bëmë. Jo vetëm shumë e guximshme, e dashur, empatike, bujare dhe altruiste. Faleminderit që përpiqesh të ndihmosh të tjerët.

 

View this post on Instagram

 

I feel blessed to be able to share a part of me with someone else that I might never know or meet but I know it will bring a smile on their face 💕🌸

Loading...

A post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on May 13, 2019 at 9:12am PDT

Pasi postoi foton në profilin e saj në Instagram, Emina u shpreh kështu për ndryshimin që bëri duke e treguar qartë arsyen se pse veproi kështu:

Pasi linda dy vajzat e mia të bukura, flokët m’u rritën prapë, shumë. Thjesht, ndjeva se nuk kam nevojë të kem gjithçka në këtë botë. Sepse unë e kam gjithçka: kam dashuri, kam shëndet dhe gjithçka vjen me shëndetin. Por, ndonjëherë, të kesh gjithçka nuk të përmbush. Ndaj, të prisja flokët dhe t’i dhuroja për dikë duke e ditur se do t’i shkonin dikujt i cili ka nevojë më shumë se unë për to dhe që do t’i dhuronte buzëqeshjen, kjo më bën të lumtur. Kështu, i preva flokët.”- thotë Emina në videon e saj.

L.K/Dosja.al

The post ‘Kanceri më mori nënën’, mes lotëve Emina Çunmulaj tregon arsyen pse ndryshoi look-un appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani