KOSOVA Lajme

Kalon rreziku nga vërshimet, ky është parashikimi i motit për nesër

Loading...

Nesër mbi vendin tonë, sipas meteorologëve, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.

Loading...

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani