KOSOVA Lajme

Kadri Veseli viziton sot lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

Loading...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të vizitojë sot lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë.

Ditë më parë, Veseli paralajmëroi inicimin e formimit të një komisioni shtetëror i cili tashmë pritet të formalizohet të enjten në seancë parlamentare dhe pas punës së tij do të rezultojë edhe inicimi i hapave tjerë drejt formimit të Tribunalit Ndërkombëtarë.

Loading...

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani