Sport

Joshua kërcënon rivalin: Do ta ndëshkoj rëndë, unë e mbaj fjalën

Loading...

Skuadra e Ballkanit ka njoftuar para pak minutave se ka shkëputur kontratën me trajnerin e tyre, Sami Sermaxhaj.

Klubi nga Suhareka ka njoftuar se kanë shkëputur kontratën me trajnerin Sermaxhaj, për shkak të mungesës së rezultateve pozitive, përcjell GazetaBlic.

Ballkani ka humbur ndeshjen e fundit në Superligë ndaj Trepçës 89′ dhe tani rrezikon barazhin.

Vlen të ceket se Ballkani ka vetëm një fitore në nëntë sfidat e fundit në Superligën e Kosovës.

Ja njoftimi i klubit në Facebook:

“Therandë, 15 Prill 2019 – Pas bashkëpunimit disa mujor me trajnerin Sami Sermaxhaj, sot kemi shkëputur bashkëpunimin.

Loading...

Shkëputja e marrëveshjes është bërë me marrëveshje të dy anshme, pasi mungonin rezultatet e pritura nga klubi.

FC Ballkani i uron trajnerit Sami Sermaxhaj sukses dhe falënderon për bashkëpunimin dhe punën e deritanishme”, shkruhet në njoftim.

/GazetaBlic/

The post Zyrtare: Ballkani shkarkon trajnerin! appeared first on GazetaBlic.

Burimi

Loading...
SuperDyqani