Lifestyle

Jonida Maliqi në finalen e Eurovision –

Loading...

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi me këngën e saj “Ktheju tokës” ka përfaqësuar sonte në mbërmje Shqipërinë në “Eurovision Song Contest 2019” në Tel Aviv, Izrael dhe është kualifikuar për në natën finale që do të mbahet ditën e shtunë më 18 maj 2019. Jonida këndoi shqip në skenën e Eurovision.

Loading...

Shtetet e kualifikuara për në natën finale të Eurovision janë: Izraeli (si shteti mikpritës), Anglia, Gjermania, Franca, Spanja dhe Italia (5 shtetet që sponsorizojnë festivalin) Greqia, Bjellorusisa, Serbia, Qipro, Estoni, Republika Çeke, Australi, Islandë, San Marino dhe Sllovenia nga gjysmëfinalja e parë dhe Maqedonia e Veriut, Hollanda, Shqipëria, Suedia, Rusia, Azerbajxhani, Danimarka, Norvegjia, Zvicra dhe Malta nga nata e dytë. /tvklan.al

Marre nga TvKlan

Loading...
SuperDyqani