KOSOVA Lajme

Jahjaga kërkon nga mediat raportim më korrekt për gratë

Loading...

Fotografia e publikuar një ditë më parë e preku fort ish-presidenten e Kosovës.

Atifete Jahjaga, përveç fajësimit të autores së publikimit, një copë faji ua la edhe mediave për publikimin e saj.

Gjatë një ceremonie përmbyllëse të projektit “Roli i mediave në avancimin e pjesëmarrjes së grave në qeverisje”, ajo kërkoi raportim më korrekt nga mediat.


Temat që merren me raportimin për dhe rreth gruas, sipas saj janë goxha të ndjeshme.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani