Histori njerëzore

Haradinaj ndërmerr veprimin e radhës për rishikimin e demarkacionit me Malin e Zi

Loading...


Kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar se sot është takuar me ish rektorin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Mujë Rugova, me të cilin ka biseduar rreth procesit të rishikimit të korrigjimit me Malin e Zi.

Loading...

Postimi i plotë:

Rishikimi i demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit, është proces që ka marrë tashmë dakordimin e dy Qeverive, të Kosovës dhe Malit të Zi. Krahas punës së komisioneve ndërshtetërore dhe parapërgatitjeve, sot prita në takim ish Rektorin e……

Burimi

Loading...
SuperDyqani