Histori njerëzore

Haradinaj mesazh Thaçit dhe Beogradit për Luginën e Preshevës

Loading...


Haradinaj: Jo këmbim të territoreve, por Serbia te merr mesim nga Kosova se si rrespektohen minoritetet!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi thuajse nuk lë paraqitje mediale por edhe në konferenca apo statuse në Facebook që nuk flet për idenë e korrigjimit të kufirit dhe Luginen e Preshevës,  shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Mu ky ishte edhe shkaku për te biseduar me kryeministrin e Republikes se Kosovës me z.Ramush Haradinaj.

Kryemnistri Haradinaj: Serbia, jo ne BE me shqiptret e diskrminuar ne Krahinen e Preshevës

Kryeministri……

Burimi

Loading...
SuperDyqani