Sport

Hamilton i dhuron trofeun tifozit 5-vjeçar me kancer –

Loading...

SPANJE

Lewis Hamilton është piloti më i paguar i të gjitha kohërave. Sipas renditjes të publikuar nga “Formula Money”, anglezi i skuderisë Mercedes mban vendin e parë me 489 milionë dollarë të fituara që nga viti 2007 kur debutoi në Formula 1.

Gjithashtu piloti i njohur ka edhe një zemër të madhe. Lewis Hamilton i ka dhunuar çmimin e tij që kishte fituar GP në Spanjë, një fëmije 5 vjeç i prekur nga sëmundja e kancerit.

Untitled 9

Loading...

Hamilton ia dedikoi fitoren djalit, Harry Shaw i cili i kishte dërguar atij një mesazh për fat të mirë para garës, dhe pastaj vendosi ta falënderojë atë duke parkuar një makinë F1 në oborrin e shtëpisë së tij!

Prindërit e Harry, Charlotte dhe James, kanë ngritur një fond për të mbledhur para për kërkime për sëmundjen dhe kurimin e djalit të tyre i cili po lufton me vdekjen prej 9 muajsh. Harry u diagnostikua me kancer më 2 gusht 2018, kur një skanim në një gungë të vogël tregoi një tumor në madhësinë e një patate të madhe.

(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani