Lajme

FOTO/ Për të lënë mendjen, ja kush është gjyshja 80-vjeçare që bëri 100 km rrugë për të ardhur në protestën e PD –

Loading...


Mine Koka është gjyshja 80-vjeçare e cila erdhi që nga Mati në protestën e opozitës më 13 prill.

E veshur me një shami të bardhë në kokë, Mine Koka sfidoi shiun dhe e shoqëruar nga mbesa e saj, Denisa Vata mori pjesë në protestë.

E pyetur nga Rilindja Demokratike, Denisa ka treguar se nëna e saj kishte dëshirë të merrte pjesë në protestë pasi donte të rrëzonte qeverinë Rama.

Siç thotë Denisa, ajo ka udhëtuar rreth 100 kilometër dhe do ta bëjë këtë edhe në protestat e tjera deri në rrëzimin e qeverisë.

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani