Sport

Fituesit e shorteut ‘Heineken’ ndoqën Live ndeshjen Ajax-Tottenham –

Loading...

35 fituesit e shorteut të Heineken në Shqipëri, ndoqën LIVE ditën e enjte ndeshjen e kthimit të gjysmë-finales të UEFA Champions League, Ajax-Tottenham.

Fituesit patën fatin të ndodheshin mes 54 mijë tifozëve të tjerë të futbollit në “Johan Cruyff Arena”, i cili ka marr emrin nga futbollisti legjendar Johan Cruijff, dhe të shijonin këtë supersfidë midis dy skuadrave.

60454884 2222702587810016 4700745459549863936 N

Mbrëmja e ndeshjes së kthimit, Ajax-Tottenham, do të mbetet gjatë në memorien e të gjithë tifozëve të futbollit, pasi ishte një ndeshjë dramatike që dhuroi shumë emocione deri në minutën e 95-të ku u shënua goli në fund dhe ndryshoi lojën duke bërë të mundur fitoren e Tottenham-it.

Për 35 fituesit e Heineken, kjo eksperiencë ka qenë me të vërtetë e paharrueshme dhe unike duke iu dhënë mundësinë të përjetojnë nga afër emocione të papërsëritshme nga yjet e futbollit si Matias Delight, Donny Van de Beek, Dele Ali, Cristian Eriksen, etj.

Loading...

4

Fituesit, përveç kësaj nate të mrekullueshme kampionësh, patën mundësinë ditën tjetër të vizitojnë vendet më të njohura turistike të Amsterdam-it si dhe të përjetojnë Heineken Experience.

1

Heineken, birra numër 1 në botë, sponsor zyrtar i Uefa Champions League, platformës botërore më premium të futbollit, çdo sezon të Uefa Champions League sjell në Shqipëri surpriza pa fund për konsumatorët e saj sportdashës dhe jo vetëm.

(BalkanWeb)

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani