Lajme

Edi Rama u largua nga zyra dhe e ndoqi protestën e opozitës nga Surreli… –

Loading...

Protesta e sotme e opozitës ka zgjatur rreth gjashtë orë. Ajo është shoqëruar nga incidente të shumta. Policia ka hedhur gaz lotjellës në mënyrë jo proporcionale, duke helmuar jo vetëm protestuesit por edhe shumë kalimtarë, madje edhe banorë brenda banesave të tyre. Gjithashtu, është dhunuar në mënyrë barbare, Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Mësohet se të gjitha këto skena të rënda, kryeministri Edi Rama, i ka ndjekur nga vila e tij në Surrel. Ai nuk ka qenë në zyrë, gjatë protestës së opozitës.

Marre nga TPZ.al

Loading...
SuperDyqani