KOSOVA Lajme

E “zbulon” Avdullah Hoti: Presidenti Thaçi mashtroi, kur tha se “SHBA nuk ishte e përfshirë në Samitin e Berlinit”

Loading...

Shefi i deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti ka theksuar se Hashim Thaçi është një president mashtrues.

Sipas tij, pohimet e Presidentit të Kosovës se “SHBA nuk ishte e përfshire në Samitin e Berlinit” janë të pavërteta.

Në një postim në Facebook, Hoti tha se presidenti po vepron në kundërshtim me detyrat kushtetuese, raporton Gazeta Blic.


Shënimi i plotë:

Loading...

Institucione kredibile te shteteve mike, qe kane ndikim ne te tashmen dhe te ardhmen e Kosoves, deshmuan sot se pohimet e Presidentit te Kosoves se “SHBA nuk ishte e perfshire ne Samitin e Berlinit” jane te paverteta.

Rrjedhimisht, keto deklarime te Presidentit jane mashtrim i opinionit. Me veprimet e tij tash e sa kohe, Presidenti po vepron ne kundershtim te plote me detyrat e tij kushtetuese dhe me interesat e vendit.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani