Aktualitet Lajme

Dy punëtorët e vdekur, Vasili: Qeveria e Edi Ramës hesht

Loading...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me tragjedinë e një dite më parë, ku dy punonjës humbën jetën ndërsa tre të tjerë morën dëmtime të rënda, pas rrëzimit të skelës nga pallati 13-katësh. Vasili ka deklaruar se qeveria po neglizhon ngjarjen dhe askush nuk ka thënë asnjë fjalë për këtë incident.

Deklarata e plotë

Dje në mes të Tiranës ka ndodhur një ngjare e rëndë. Aksident tragjik në punë që shkaktoi vdekjen e dy qytetarëve dhe u plagosën tre të tjerë. Jemi ktu për të shprehur ngushëllimet. U urojmë shërim të shpejtë të plagosurve por sot është moment që një ngjarje tragjike për të shkëmbyer të vërteta të mëdha dhe që nuk mund të fshihen. Sot gjatë gjithë ditës qeveria nuk ka thënë një fjalë të vetme për këta burra vetëm për të nxjerre bukën e gojës

Kjo qeveri e kjo bashki, që kanë qarë e kanë larë një kërpurdhë dhe barin që kishte shqetësuar bashkinë që janë marrë me plagosjen e majave të gishtave të policisë sot nuk hapen gojën. Këta njerëz që i kanë kthyer spitalet në vend pelegrinazhi propagande nuk shkojnë të vizitojnë të plagosurit.

Loading...

Shteti nuk donte të siguronte jetën atyre. Këto fasada që lyhen dhe zhgryhen, me projekte formale e informale janë të rëndësishme për ata se ata që humbasin jetën.. ato ca të tjerë që luftojnë me kuponët e kafeve dhe të ujit. sot nuk kanë një fjalë të vetme. Sot kanë gjetur zgjedhjen e mrekullueshme, trembja plagosja, po ka ca qytetarë të tjerë që nuk kanë rëndësi jetët e tyre. Fyreja sikur çdo bëjnë. Edhe ngushëllimi do jua kur sjemi se eshte me shume Prokuoria dhe shtetit janë e përkujdesur te rrinë ne heshtja dhe nuk merren te arrestojnë adminitratore te tjere. Po te kontrollit. Ne kemi patur nje kryeminister i semure per kete njerez.

Te pandjeshem ndaj hallit nuk do te di per njeriun e ndershem. Kurre nuk na duhet te na zere gjumi por interesi i ngushte, cdo dite ne pushtet jane ca lek me shume ne xhep. E kemi shurdh kete shtet. Me ndjere e me mundim te madh nxjerr buken e gojës. Të gjithë bashkë që kjo klike të largohet dhe në shtet të ketë punëtor e kokë ulur sherbetor të popullit dhe jo shfrytëzues.

The post Dy punëtorët e vdekur, Vasili: Qeveria e Edi Ramës hesht appeared first on Zonë E Lirë.

Burimi

Loading...
SuperDyqani