Aktualitet Lajme

Dy politikanët shqiptarë takim me Cipras, zbardhet biseda –

Loading...

Kryetari i PBDNJ Vangjel Dule dhe deputeti i LSI Vangjel Tavo takohen me kryeministrin grek Aleksis Cipras. Takimi u krye gjatë vizitës së Cipras në zonën e Epirit.

Në fjalimin e mbajtur në mbyllje të vizitës për fushatën elektorale në Janinë, në sallë ndodheshin dhe dy politikanët minoritarë. Media greke bën të ditur se gjatë takimit është diskutuar për zhvillimet në Shqipëri, ecurinë e vendit drejt BE-së si dhe çështje të minoritetit grek në Shqipëri.

Loading...

Marre nga Balkanweb

Loading...
SuperDyqani