Sport

Dy persona të lënduar nga përleshja mes tifozëve të Prishtinës dhe Llapit

Loading...

Pas ndeshjes derbi mes Prishtinës dhe Llapit, si duket ka pasur përleshje mes dy tifozerive.

Fillimisht, faqja zyrtare e tifozëve nga Podujeva ka konfirmuar se janë therur me thikë gjashtë tifozë llapian, me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore.


GazetaBlic ka kontaktuar me zëdhënësen e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmetin, e cila ka konfirmuar se dy persona janë dërguar në QKUK:

Loading...

“Rreth orës 19:30, nga QKUK-ja, jemi njoftuar për dy persona të lënduar, njëri prej tyre dyshohet të jetë i therur me thikë. Disa persona po marrin trajtim mjekësor derisa njësitet policore janë duke punuar në zbardhjen e rastit që ka ndodhur në afërsi të sheshit ‘Nënë Tereza’, ku dyshohet se ka psur përleshje mes tifozerive pas një ndeshjej futbollistike”, përfundoi Ahmeti.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani