Sport

Dy mbrojtës të Tottenhamit – janë të gatshëm që të firmosin me Juventusin

Loading...

Gjigantët e Seria A-së – Juventus njofton se kanë kontakt me mbrojtësin e Tottenhamit, Toby Alderweireld.

Alderweireld rinovoi kontratën e tij me ‘Spurs’ deri në verën e vitit 2020 – pasi kontrata e tij e mëparshme kishte një klauzolë zgjatjeje, përcjell GazetaBlic.

Ai ka qenë i lidhur me një lëvizje në Manchester United – ndërkaq Juventusi po mundohet gjithashtu që të nënshkruaj me të.

Loading...

Një raport nga Calciomercato thotë se Alderweireld i është ofruar Juventusit – Alderweireld ka një klauzolë lirimi prej 30 milionë eurosh aktualisht dhe jo vetëm ai – por edhe Kieran Trippier gjithashtu ka trokitur në dyert e Juventusit për pyetjen nëse ‘zebrat’ mund të llogarisin tek ai.

/GazetaBlic/

Burimi

Loading...
SuperDyqani