KOSOVA Lajme

“Duhet të jepet përgjegjësi për fotografinë e djeshme, mund të ndjekim shembullin e Kroacisë”

Loading...

Kryetari i PSD-së dhe Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka quajtur të turpshme publikimin e fotografisë dhe arsyetimin e sotëm nga Flora Brovina.

Sipas Ahmetit, krejt kjo është një shfaqje, por që sipas tij dikush duhet të jap llogari për këtë.

“Krejt kjo maskaradë është rezultat i ngutisë së paparë dhe “shfaqjes” për gjoja zbardhjen e gjenocidit serb në Kosovë. 20 vite pasivitet i institucioneve nuk mund të zëvendësohen me dy ditë rezoluta e kërkesa për tribunale.


Ka shumë njerëz që kanë punu ne mbledhjen e dëshmive. Ka shumë dëshmitarë. Krejt çka duhet me ba është ma aktivizu prokurorine speciale dhe me i hap rastet një nga një, për të gjitha krimet. Mund ta ndjekim rastin e Kroacisë.

Loading...

Përndryshe, marria e djeshme vecse do të përsëritet në përmasa më të mëdha. Urdhërdhënësit e publikimit të fotos së djeshme duhet të japin përgjegjësi morale, politike e ligjore.

Mos fajësoni të tjerët. Mos keqpërdorni kredibilitetin e njerëzve që kanë qenë të persekutuar. Ndaleni këtë shfaqje” shkruan Ahmeti në Facebook.

Marre nga GazetaBlic

Loading...
SuperDyqani