Histori njerëzore

Drecun sulmon Zaevin për deklaratën se përcaktimi i kufirit mes Kosovës e Serbisë do ishte goditje e rëndë dhe destabilizim i regjionit

Loading...


Milovan Drecun, kryetar i Këshillit për Kosovë në Kuvendin e Serbisë ka sulmuar sot kryeministrin maqedon Zoran Zaev duke theksuar se “Çfarë kryeministri është ai që fol tha-ka thënë. Tentimi për arsyetim i asaj që ka fol tregon çfarë fushate zhvillohet në vendet fqinje kundër secilit kompromis. Veprimi i tij është dëmtues në interesat e Serbisë”, shkruan “Novosti përcjell “Bota Sot”.

Loading...

"Ai dol kinse me Poroshenko dhe flet sikur ka ndërmarr aktivitete ndaj sekretarit gjeneral……

Burimi

Loading...
SuperDyqani