KOSOVA

Do të doja ta shihja Kadri Veselin në pranga, në burg dhe të poshtëruar –

Loading...

22:53, 22 Maj 2019

Deputeti i Nismas, Milaim Zeka, ka thënë se do të donte që ta shihte në burg kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin.

Zeka këtë dëshirë të tij e ka lidhur me raportimet mbi nja skandal me disa para ku përmendet edhe emri i Veselit, transmeton .

Ky është postimi i plotë i Zekës në Facebook:

“Kadri Veseli u ba norvoze me fajdegjinje

Mire u kane me arrestu

Ja paskan permend emrin. Paska edhe inqizime, madje prej vitit 2013. As ne pyetje nuk ashte marre. Nuk di nese Kadria i ka marre 200 mi euro apo jo, ama edhe nese nuk i ka marre, shume bre kisha pase qef me pa Kadrine me pranga, edhe ne burg, edhe te poshtrum nga ata qe i ka vendos neper institucione.

Loading...

Me ba me qu ne qeli, ndoshta i bjen ndermend me dite se sa poshte ka ra sistemi i drejtesise. Per nje video te tille ra qeveria ne Austri, ketu te ne bash kujte palla nuk i hane. Mjafton me kane i forte, dhe ne majat e partise…!!”.

 

Marre nga KlanKosova

Loading...
SuperDyqani