Aktualitet

Dhuna në protestë/ Reagon Spitali i Traumës: Janë paraqitur 19 pacientë, s’ka rrezikshmëri

Loading...

TIRANË– Për dhunën e ushtruar në protestën e opozitës së bashkuar ka reaguar edhe spitali Ushtarak. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, ky institucion bën me dije se 19 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Sipas tyre, nga 19 në total, 14 ishin  punonjës policie, katër protestues dhe një operator.

Loading...

Ndërkohë, spitali shprehet se gjendja shëndetësore e tyre është e qëndrueshme dhe nuk kanë asnjë rrezik për jetën. Ndërkohë, në deklaratë flitet edhe sekretarit organizativ të PD-së, Sahit Dollapit, i cili u dhuna gjatë protestës tek ambientet e Kuvendit.

(a.m/dosja.al)

The post Dhuna në protestë/ Reagon Spitali i Traumës: Janë paraqitur 19 pacientë, s’ka rrezikshmëri appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani