Histori njerëzore

Deimel: Mogherini jo mbështetje për bisedime të fshehta Thaçi-Vuçiq

Loading...


Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit:Jo ndryshime kufijsh në Ballkan.

Deutsche Welle: Më 29 prill takohen në Berlin presidenti Hashim Thaçi, ai serb, Aleksandar Vuçiq e liderë të Ballkanit me kancelaren Merkel e presidentin francez, Emmanuel Macron. Pse u thirr ky takim papritur?

Johanna Deimel: Gjermania bën pjesë tek ato vende të BE-së që janë shprehur qartë dhe kundër……

Burimi

Loading...