Kuriozitete

Debatoi me kamarierin shqiptar, pasanikja ndryshon mendje pas gjestit të pabesueshëm që bëri ai

Loading...

HARLEM, Manhattan – Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në SHBA ku një kamarier shqiptar është vënë në qendër të vëmendjes mediatike pas gjestit human që ka bërë.

Teksa ka qenë duke shërbyer në një ndër piceritë më të famshme në New York, një grua i është kundërvënë, se pse në muret e restorantit kanë vetëm foto meshkujsh dhe jo femrash, por pas këtij debate të vogël Karen Vinacour është penduar.

Pasi mbaruan punë, gruaja harroi një çek me vlerën gati gjysmë milioni dollarë në tavolinë, por kamarieri shqiptar, Armando Markaj pasi e ka parë këtë ka vrapuar pas zonjës duke i dorëzuar letrën me vlerë.

Loading...
Kamarieri shqiptar, Armando Markaj dhe gruaja që harroi çekun në restorant.

Unë jam aq mirënjohës që fyerja që i dhamë nuk e pengoi atë të bënte gjënë e duhur. E dija se ishte një restorant shumë i veçantë  “,- ka thënë Vinacour pas gjëstit human të Armandos.

Ajo gjithashtu shtoi se i ofroi para Markajt dhe ai nuk i pranoi ato.       

“Detajet e vogla si kjo na përcaktojnë si njerëz. Është vetëm një gjest i vogël”, shtoi Markaj.

Burimi: abc13

(R.L/Dosja.al)

The post Debatoi me kamarierin shqiptar, pasanikja ndryshon mendje pas gjestit të pabesueshëm që bëri ai appeared first on .

Marre nga

Loading...
SuperDyqani